Progressive rock nieuws
Robby Valentine op vinyl
maandag 1 februari 2016

Robby Valentine brengt vinyl uit & scoort platencontract in Japan
Robby Valentine scoorde begin jaren 90 met zijn debuut single Over And Over Again een gigant van een hit. Het titelloze debuut album leverde hem de Zilveren Harp op en succes in Japan. Nu levert zijn laatste album Bizarro World hem hernieuwd succes op: veel optredens in binnen en buitenland, maar bovenal een contract met één van de grotere platenmaatschappijen in Japan: King Records.
Zij brengen op 2 maart zijn laatste twee albums als dubbelaar uit: Bizarro World en The Queen Album, inclusief bonus tracks, waaronder David Bowie's Life on Mars?. The Queen album is zijn ultieme hommage aan Queen; het album telt wel 24 nummers, de Japanse uitgave 25. Valentine heeft zijn bewondering voor de Britse groep nooit onder stoelen of banken geschoven, en een droom kwam uit toen zijn grote held Brian May van Queen hem vroeg om het voorprogramma te doen van May’s Duitse solo-tournee in 1993.
Na het uitbrengen van zijn debuut bleek zijn carrière zich in Japan tot grotere hoogten te ontwikkelen dan in Nederland en jarenlang was het dan ook redelijk stil rondom Valentine in eigen land. Maar daar is verandering in gekomen. De multi-instrumentalist bracht in oktober 2014 zijn nieuwe album Bizarro World uit; Qua invloeden balancerend tussen Queen, Muse, U2, Justin Timberlake en Adam Lambert, is het album een bizarre maar bijzonder mooie mix tussen pop en rock.
Om de lange adem van het album te vieren komt Bizarro World op vinyl uit. Deze releaseparty zal op 20 februari worden gehouden in P3 te Purmerend. Tijdens zijn optredens ondersteund door zijn topband, Andre Borgman (After Forever), Luuk van Gerven (After Forever, Karmaflow), Paul Coenradie (Aniday, Bert Heerink), en Johan Jay Jay Willems, wordt er getrakteerd op een ruim 2 uur lang durend spektakel waarin ook het oudere werk niet vergeten wordt.
Dit is een bericht uit het nieuwsarchief. Klik hier voor actueel prognieuws.
Over iO Pages
Over deze website
Concertagenda
vrijdag 3 februari 2023
Manfred Mann's Earth Band - Poppodium Boerderij, Zoetermeer

Manfred Mann's Earth Band
vrijdag 3 februari 2023 - 20:00
Poppodium Boerderij, Zoetermeer
zaterdag 4 februari 2023
Symphonic Rock Night - Theater De Tamboer, Hoogeveen

Symphonic Rock Night
zaterdag 4 februari 2023 - 20:15
Theater De Tamboer, Hoogeveen
€ 27,50 - koop kaarten
zondag 5 februari 2023
Blank Manuskript - 't Blok, Nieuwerkerk aan den IJssel

Blank Manuskript
Voorprogramma: Mindspeak
zondag 5 februari 2023 - 15:00
't Blok, Nieuwerkerk aan den IJssel
Leprous - TivoliVredenburg, Utrecht

Leprous
zondag 5 februari 2023 - 20:00
TivoliVredenburg, Utrecht
Tribute to THE WALL live - Ahoy, Rotterdam

Tribute to THE WALL live
zondag 5 februari 2023 - 20:00
Ahoy, Rotterdam
Manfred Mann's Earth Band - De Bosuil , Weert

Manfred Mann's Earth Band
zondag 5 februari 2023 - 20:00
De Bosuil , Weert
maandag 6 februari 2023
Leprous - Muziekgieterij, Maastricht

Leprous
maandag 6 februari 2023 - 20:00
Muziekgieterij, Maastricht
donderdag 9 februari 2023
John Mitchell - Muziekgieterij, Maastricht

John Mitchell
donderdag 9 februari 2023 - 20:00
Muziekgieterij, Maastricht
Bekijk de volledige agenda »
Nieuwsbrief
Blijf op de hoogte en ontvang elke week het nieuws en de prog-rock agenda in je mailbox.
Word abonnee!!
Word nu abonnee van iO Pages en ontvang 7 x per jaar een rijk geïllustreerd magazine met alles wat je weten wilt over progressive rock. Er ligt ook nog een welkomstgeschenk voor je klaar! Lees verder ».
Volg iO Pages ook op