Progressive rock nieuws
In Memoriam Greg Lake
maandag 12 december 2016

IN MEMORIAM GREG LAKE
Tekst: Paul Rijkens
Op 7 december 2016 is Greg Lake overleden aan kanker. Hij is net 69 geworden.
In 1969 is Greg erbij als King Crimson met het album In The Court Of The Crimson King de geboorte van de prog inluidt. Als ze met In The Wake Of Poseidon een opvolger willen opnemen, is Lake eigenlijk al geen bandlid meer. Hij werkt nog wel mee aan enkele nummers. Keith Emerson van The Nice en Greg ontmoetten elkaar bij een concert. Emerson wilde The Nice opheffen en een nieuwe progressieve supergroep gaan opzetten. Samen met drummer Carl Palmer ontstaat in 1970 Emerson, Lake & Palmer. Lake's folknummer Lucky Man, met aan het einde de legendarische Moogsolo van Emerson, werd een hit en ELP een megaband. Als de band in 1975 en 1976 een pauze inlast, neemt Lake de Kerstsingle I Believe In Father Christmas op. ELP komt in 1977 weer bij elkaar en gaat op toernee met een uit 100 man bestaand orkest. Het was een fantastische muzikale prestatie maar financieel de doodsteek voor de band. In 1980 ging ELP uit elkaar.
Lake maakte samen met meestergitarist Gary Moore twee rockalbums en is in 1983 kort lid van Asia. In 1986 werkt hij weer kort samen met Emerson en Cozy Powell in een nieuwe versie van ELP. De reünie van Emerson, Lake & Palmer is in 1992 met het album Black Moon en een tour. Lake is lager en rauwer gaan zingen. ELP is tot 1998 vooral als liveband actief en is daarna nog éénmaal bij elkaar gekomen voor een optreden op het High Voltage Festival in 2010 in London.
In de jaren negentig heeft Lake zich actief ingezet voor The National Center For Missing & Exploited Children en schreef hier een nummer voor, Daddy. In deze periode werkt hij ook met The Who samen. Hij wordt lid van Ringo Starr's All Starr Band en toert hij met zijn eigen band. Met Keith Emerson heeft hij een toernee gedaan als duo. Hier konden mensen uit het publiek onder meer vragen. Solo doet hij hetzelfde onder de treffende titel Songs Of A Lifetime. Zijn laatste klus was de autobiografie Lucky Man. In een interview met ondergetekende in 2012 geeft Greg aan, dat hij met veel genoegen terugkeek op zijn carrière en zichzelf een Lucky Man beschouwde. Lake was een fenomenale zanger, een uitstekende bassist en een prima gitarist. De E en de L van ELP zijn er allebei niet meer.
Dit is een bericht uit het nieuwsarchief. Klik hier voor actueel prognieuws.
Over iO Pages
Over deze website
Concertagenda
vrijdag 3 februari 2023
Manfred Mann's Earth Band - Poppodium Boerderij, Zoetermeer

Manfred Mann's Earth Band
vrijdag 3 februari 2023 - 20:00
Poppodium Boerderij, Zoetermeer
zaterdag 4 februari 2023
Symphonic Rock Night - Theater De Tamboer, Hoogeveen

Symphonic Rock Night
zaterdag 4 februari 2023 - 20:15
Theater De Tamboer, Hoogeveen
€ 27,50 - koop kaarten
zondag 5 februari 2023
Blank Manuskript - 't Blok, Nieuwerkerk aan den IJssel

Blank Manuskript
Voorprogramma: Mindspeak
zondag 5 februari 2023 - 15:00
't Blok, Nieuwerkerk aan den IJssel
Leprous - TivoliVredenburg, Utrecht

Leprous
zondag 5 februari 2023 - 20:00
TivoliVredenburg, Utrecht
Tribute to THE WALL live - Ahoy, Rotterdam

Tribute to THE WALL live
zondag 5 februari 2023 - 20:00
Ahoy, Rotterdam
Manfred Mann's Earth Band - De Bosuil , Weert

Manfred Mann's Earth Band
zondag 5 februari 2023 - 20:00
De Bosuil , Weert
maandag 6 februari 2023
Leprous - Muziekgieterij, Maastricht

Leprous
maandag 6 februari 2023 - 20:00
Muziekgieterij, Maastricht
donderdag 9 februari 2023
John Mitchell - Muziekgieterij, Maastricht

John Mitchell
donderdag 9 februari 2023 - 20:00
Muziekgieterij, Maastricht
Bekijk de volledige agenda »
Nieuwsbrief
Blijf op de hoogte en ontvang elke week het nieuws en de prog-rock agenda in je mailbox.
Word abonnee!!
Word nu abonnee van iO Pages en ontvang 7 x per jaar een rijk geïllustreerd magazine met alles wat je weten wilt over progressive rock. Er ligt ook nog een welkomstgeschenk voor je klaar! Lees verder ».
Volg iO Pages ook op