Progressive rock nieuws

Beyond The Labyrinth geeft 66 opnames in 6 weken uit

maandag 29 oktober 2018

Beyond The Labyrinth geeft 66 opnames in 6 weken uit

In 2008 was Beyond The Labyrinth 1 van de eerste Belgische bands die muziek op digitale manier afleverde via (o.a) iTunes en Napster.
De eerste BTL single op iTunes, "Time To Fly" kwam uit begin November 2008.
In 2011 kwam de band tot de conclusie dat de jaarlijkse vernieuwingskosten van het digitale contract groter waren dan de inkomsten, en werd de beslissing genomen om systematisch elke uitgave in te trekken die zichzelf niet terugverdiende.
Op het ogenblik dat "Ghost Melody" eind 2015 uitkwam, was het de single de enige digitale uitgaven van BTL op dat ogenblik : alle andere digitale uitgaves waren op dat ogenblik terug ingetrokken .

Toen "The Art Of Resilience" in 2017 uitkwam, kwam de vraag van de fans de muziek niet enkel op CD aan te bieden. De groep ging op zoek naar een andere digitale leverancier met eeuwigdurende licentie (en een beter beheer van auteursrechten) en vond een antwoord met www.emubands.com 

Op 11 september 2018 werd het "Signs" album (uit 2005) opnieuw uitgebracht inclusief bonus materiaal (in totaal 16 opnames).
Tussen dan en 23 October volgden achtereenvolgens "Castles in the Sand" (2008, 17 opnames inclusief bonusmateriaal ), "Chapter III-Stories" (2011, 20 opnames inclusief bonusmateriaal), "Virtual Collection" (9 opnames) en "Under Cover" (4 opnames)- een totaal van 66 opnames in 6 weken tijd.

"Virtual Collection" groepeert 9 liedjes tussen 1997 en 2015 die nooit op full cd gestaan hebben, zoals "Wings", "Healer", "Shine", Shades Of Blue", "Ghost Melody" en andere.

"Under Cover" (**) bevat 4 nogal obscure cover songs in typische Beyond The Labyrinth aanpak , waaronder de veelgeprezen versies van Pendragon's "Paintbox", een opname uit 2004, en de eigenzinnige bewerking van Noordkaap's "Ik Hou Van U" (opname uit 2012)

Zowel "Virtual Collection" and "Under Cover" werden enkel digitaal uitgebracht.

 

 

Dit is een bericht uit het nieuwsarchief. Klik hier voor actueel prognieuws.

Concertagenda

woensdag 29 januari 2025

The Legendary Pink Dots - Mezz Breda, Breda

The Legendary Pink Dots

woensdag 29 januari 2025 - 20:30

Mezz Breda, Breda

€ 15,00 - koop kaarten

donderdag 30 januari 2025

The Night Flight Orchestra - 013, Tilburg

The Night Flight Orchestra

donderdag 30 januari 2025 - 20:00

013, Tilburg

zaterdag 1 februari 2025

Focus - Cacaofabriek, Helmond

Focus

zaterdag 1 februari 2025 - 20:00

Cacaofabriek, Helmond

Supertrap - Stadsschouwburg Middelburg, Middelburg

Supertrap

zaterdag 1 februari 2025 - 20:00

Stadsschouwburg Middelburg, Middelburg

€ 29,50 - koop kaarten

For Absent Friends - HAL015 (Rietveld Theater), Delft

For Absent Friends

zaterdag 1 februari 2025 - 20:30

HAL015 (Rietveld Theater), Delft

€ 10,00 - koop kaarten

vrijdag 7 februari 2025

Leprous - 013, Tilburg

Leprous

vrijdag 7 februari 2025 - 20:00

013, Tilburg

Pink Floyd Undercover! - De Lantaarn, Hellendoorn

Pink Floyd Undercover!

vrijdag 7 februari 2025 - 20:00

De Lantaarn, Hellendoorn

Tribute To Toto - Poppodium Boerderij, Zoetermeer

Tribute To Toto

vrijdag 7 februari 2025 - 20:00

Poppodium Boerderij, Zoetermeer

Bekijk de volledige agenda »

Advertenties

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte en ontvang elke week het nieuws en de prog-rock agenda in je mailbox.

Word abonnee!!

Word nu abonnee van iO Pages en ontvang 7 x per jaar een rijk geïllustreerd magazine met alles wat je weten wilt over progressive rock. Er ligt ook nog een welkomstgeschenk voor je klaar! Lees verder ».

Volg iO Pages ook op

Facebook Twitter Instagram

© 2025 - website by cubique den haag