Progressive rock nieuws
Ayreon gaat naar Mars!
vrijdag 21 juni 2019

My House on Mars, geschreven door componist Arjen Lucassen, gaat mee op de Europees-Russische missie ExoMars.
Het nummer van bijna 8 minuten is teruggebracht naar 30 seconden, en is samen met 10 andere audio fragmenten gekozen uit tal van inzendingen.
Het nummer staat op het in 2000 uitgebrachte album Universal Migrator part 1: The Dream Sequencer.
Naast het lied van Arjen, zijn er nog 10 audio fragmenten die sowieso ook naar Mars gaan. Een nieuwe stemronde is zojuist gestart om te bepalen welk audio fragment in 2021 als eerste terug wordt gestuurd naar aarde. Stemmen kan hier
„Voor mij als ruimtefreak en wetenschapsliefhebber is dit super. Ik schrijf al twintig jaar rockopera's over de ruimte. Om het dan zelf virtueel mee te maken, dat is fantastisch", zegt componist Lucassen. Hij raakte als kleine jongen gefascineerd door het kijken van Star Trek. „De oude serie met Kirk en Spock. Dat was een openbaring. We zitten op een kleine wereld, maar er is een enorm heelal. Waar komen we vandaan? Waar is het begin, waar is het eind? Wat is oneindigheid, wat is eeuwigheid? De grote vragen, die hebben me altijd gebiologeerd."
Zelf naar Mars gaan, ziet Lucassen niet zitten. „Ik ben een vreselijke kluizenaar, ik ben altijd thuis. Ik ga niet naar concerten, ik ben al twintig jaar niet op vakantie geweest, dat is niets voor mij. Ik wil creatief bezig zijn. Bovendien ben ik meer dan twee meter lang, ik pas niet in ruimtepakken. Haha"
Dit is een bericht uit het nieuwsarchief. Klik hier voor actueel prognieuws.
Over iO Pages
Over deze website
Concertagenda
donderdag 23 maart 2023

Morgendust
donderdag 23 maart 2023 - 20:00
Hedon, Zwolle
zondag 26 maart 2023
Flamborough Head - 't Blok, Nieuwerkerk aan den IJssel

Flamborough Head
zondag 26 maart 2023 - 15:00
't Blok, Nieuwerkerk aan den IJssel
vrijdag 31 maart 2023
Kristoffer Gildenlow - C. poppodium, Hoofddorp

Kristoffer Gildenlow
vrijdag 31 maart 2023 - 21:00
C. poppodium, Hoofddorp
zaterdag 1 april 2023
RPWL - Poppodium Boerderij, Zoetermeer

RPWL
zaterdag 1 april 2023 - 20:00
Poppodium Boerderij, Zoetermeer
dinsdag 4 april 2023
Roger Waters - Ziggo Dome, Amsterdam

Roger Waters
dinsdag 4 april 2023 - 20:00
Ziggo Dome, Amsterdam
woensdag 5 april 2023
Geoff Tate - Poppodium Boerderij, Zoetermeer

Geoff Tate
woensdag 5 april 2023 - 20:00
Poppodium Boerderij, Zoetermeer
donderdag 6 april 2023
Roger Waters - Ziggo Dome, Amsterdam

Roger Waters
donderdag 6 april 2023 - 20:00
Ziggo Dome, Amsterdam

Geoff Tate
donderdag 6 april 2023 - 20:00
Iduna, Drachten
Bekijk de volledige agenda »
Nieuwsbrief
Blijf op de hoogte en ontvang elke week het nieuws en de prog-rock agenda in je mailbox.
Word abonnee!!
Word nu abonnee van iO Pages en ontvang 7 x per jaar een rijk geïllustreerd magazine met alles wat je weten wilt over progressive rock. Er ligt ook nog een welkomstgeschenk voor je klaar! Lees verder ».
Volg iO Pages ook op