Harem Scarem ( Den Haag, 4 mei 2025)
Harem Scarem & Seventh Crystal & Cassidy Paris
4 mei 2025, Musicon, Den Haag
Na een keurige twee minuten stilte om 20.00 uur vanwege de dodenherdenking mocht Seventh Crystal uit Zweden het spits afbijten in het Musicon. De band speelt melodieuze hardrock in een bezetting met drums, bas en twee gitaren. Aardig, maar niet echt muziek dat in ‘ons genre' past.
Hetzelfde geldt voor aanstormend talent Cassidy Paris, een knappe jongedame uit Australië met een behoorlijke stem, die probeert de wereld te veroveren, samen met haar vader Stevie Janevski op bas en de broers Tom en Alex Rogowski op gitaar en slagwerk. Haar overtuigende stage-performance kon echter de matige composities niet naar een niveau tillen dat boven de grauwe middenmoot uitkomt.
Het Canadese kwartet Harem Scarem is een toonaangevende AOR/heavy rockband, die al sinds 1987 bestaat. De band moest het tot mijn grote verdriet doen met een zanger die ernstig werd beperkt door een keelontsteking; Harry Hess liet nogal wat nootjes over aan drummer Darren Smith en zijn ‘partner in crime' Pete Lesperance. Terwijl de setlist met een nummer werd ingekort en de fabuleuze gitarist Pete Lesperance het door hem gepende Boy Without A Clue voor zijn rekening nam als leadzanger, werd ook nog de hulp ingeroepen van respectievelijk Cassidy Paris en Kistian Fyhr (Seventh Crystal) om een deel van de vocalen over te nemen. De ode aan landgenoot Bryan Adams in de vorm van een cover van zijn hit Summer Of '69 werd gezongen door bassist Mike Vassos. Zowel Lesperance als Smith als Vassos bleek dus over een zeer redelijke stem te beschikken, wat ook goed tot uiting kwam in de samenzang. De degelijke heavy rock van deze routiniers uit Canada behoort weliswaar niet tot de core business van iO Pages, maar deze zeer melodieuze muziek met een werkelijk adembenemend en met een geheel eigen stijl spelende Lesperance verdient wel degelijk aandacht. Uiteraard werden er tracks gebracht van het nieuwe album Chasing Euphoria, maar ook nummers van het debuutalbum kwamen voorbij. Het overtuigend meezingende publiek maakte veel goed voor het feit dat Hess slecht bij stem was.
Tekst & fotografie: Menno von Brucken Fock
Naar het overzicht van de reviews.
Over iO Pages
Over deze website
Concertagenda
vrijdag 16 mei 2025
Mystery - Poppodium Boerderij, Zoetermeer

Mystery
vrijdag 16 mei 2025 - 20:00
Poppodium Boerderij, Zoetermeer

Steve Hackett
vrijdag 16 mei 2025 - 20:00
013, Tilburg
Supersister - Neushoorn, Leeuwarden

Supersister
vrijdag 16 mei 2025 - 20:00
Neushoorn, Leeuwarden
Rick Wakeman - Philharmonie, Haarlem

Rick Wakeman
vrijdag 16 mei 2025 - 20:00
Philharmonie, Haarlem
For Absent Friends - WPC Nederland Drie, Wateringen

For Absent Friends
vrijdag 16 mei 2025 - 21:30
WPC Nederland Drie, Wateringen
zaterdag 17 mei 2025
Mystery - Poppodium Boerderij, Zoetermeer

Mystery
zaterdag 17 mei 2025 - 20:00
Poppodium Boerderij, Zoetermeer
Trentemøller - Patronaat, Haarlem

Trentemøller
zaterdag 17 mei 2025 - 20:00
Patronaat, Haarlem
Bekijk de volledige agenda »
Nieuwsbrief
Blijf op de hoogte en ontvang elke week het nieuws en de prog-rock agenda in je mailbox.
Volg iO Pages ook op